Tuto technologii izolace lze provést jedině u cihelného zdiva s vodorovnou průběžnou spárou.
K postupnému podřezání zdiva používáme speciální strojní řetězovou pilu. Po proříznutí, se spára vyčistí a je do ní vložena izolace z polyetylénu (PE) nebo PVC o tl. 2mm. Po vložení fólie, se vlhké zdivo zajistí plastovými statickými klíny. Tímto způsobem se pokračuje zhruba v 0,5 metrových úsecích. V jednotlivých nápojích se fólie překrývá v šířce 10 cm. Po provedení izolace, se prostor ve spáře tlakově vyplní cementovou maltou s plastifikátorem.
Tuto technologii lze použít u všech druhů stavebních materiálů s průběžnou spárou ve zdivu. Tyto nerezavějící desky z chrom-niklové oceli jsou zaráženy do zdiva pneumatickým zatloukacím strojem, přitom ale nedochází k otevření zdiva, tedy k porušení statiky objektu. Jednotlivé desky jsou opatřeny zámky, kterými do sebe zapadají, zaniká tím riziko vzájemného odpojení při izolování hliněných cihel (kotovice).
Tuto metodu na dodatečnou izolaci zdiva proti vzlínající vlhkosti provádíme tlakovou a beztlakou injektáží.
Pro tlakové napouštění volíme dle stupně zavlhčení silikonové přípravky (emulze, mikroemulze), pro netlakovou injektáž pak injektážní krémy na silan-siloxanové bázi. Tyto druhy chemických injektáží vytváří dodatečnou hydrofobní (vodoodpudivou) clonu proti vzlínající vlhkosti.
Sanace chemickou injektáží je prakticky nejšetrnější metodou dodatečné izolace proti zemní vlhkosti zdiva a je v závislosti na použitém materiálu vhodná pro téměř všechny druhy zdiva (cihelné i smíšené).